Prečo treba zvlhčovať vzduch

Čistý, svieži a príjemný vzduch ako po daždi vo vašej domácnosti?

Všetko je možné dokonca aj teraz v zimnom období.

V zimnom období kúrite viac a vetráte oveľa menej. Väčšinu denného času trávite vo vykúrenom priestore svojho pracoviska alebo v teple domova, najčastejšie v útulnom interiéri svojej obývačky. Nečas za oknami, príjemne vykúrená miestnosť a menej časté vetranie znamená pre vás neblahý následok – suchý, ťažký a vydýchaný vzduch.

Základnou úlohou pre vás by mala byť optimálna vlhkosť vzduchu. Nemusíte však každých 10 minút otvárať okná dokorán, siahnite radšej po nejakom skvelom pomocníkovi.

PREČO TREBA OPTIMALIZOVAŤ VLHKOSŤ VZDUCHU?

Vo vykúrených miestnostiach klesá vlhkosť vzduchu.

Nízka vlhkosť vzduchu spôsobuje vysúšanie pokožky, očí a slizníc dýchacích ciest.

Nejde pritom len o to, že sa v takomto prostredí nebudete cítiť celkom v pohode, ale znižuje sa aj vaša obranyschopnosť pred vírusovými ochoreniami.

Suchý vzduch môže znamenať aj zvýšenú prašnosť vo vašom interiéri, čo predovšetkým alergikov na domáci prach a roztoče nemusí potešiť.

Ak vás teraz napadlo, že vy predsa máte na účel zvlhčenia vzduchu zavesené na radiátore nádobky naplnené vodou, musím vás sklamať. Voda z nádobiek sa síce odparuje, ale aj zahusťuje a pri tepelnom zdroji aj zohrieva. 

V nádobkách určených na odparovanie vody sa môžu premnožiť baktérie, plesne a iné zdraviu škodlivé mikroorganizmy, ktorým takto vytvárate priaznivé podmienky pre rozvoj.

Čistička vzduchu a zvlhčovač, ktorý na vylepšenie vzduchu púšťa do prostredia paru alebo aerosol, nemusí byť tiež pre vás tým správnym riešením. Práčka vzduchu, ktorá len vlhčí vzduch rozprašovaním alebo vypúšťaním pary, nie je v skutočnosti čistička vzduchu, ale iba zvlhčovač. Na alergény a choroboplodné zárodky je prikrátka.

Ak chcete vzduch vo vašej domácnosti skutočne vylepšiť a ozdraviť, pouvažujte o investícii do prístroja, ktorý môže vyriešiť komplexne kvalitu vzduchu  vo vašom byte .

Viacúčelový prístroj, ktorý je využiteľný aj ako kvalitná práčka vzduchu, zvlhčovač, inhalátor, pohlcovač pachov a osviežovač v jednom môže ušetriť nielen váš priestor, ale aj vaše prevádzkové náklady. Môžete sa zbaviť nielen prachu, ale môžete odstrániť zo svojho bytu aj alergény, vírusy, baktérie, peľ, spóry plesní, cigaretový dym a  rôzne zápachy.

Takýto viacúčelový prístroj môžu oceniť predovšetkým astmatici a alergici.

 

Vedeli ste, že …?

Optimálna vlhkosť vzduchu, ktorú by ste mali v obývanom interiéri dosiahnuť sa pohybuje v rozmedzí od 40 do 55 %. Nemali by ste  prekročiť hranicu 60 percent. To je už prostredie, ktoré praje baktériám a plesniam.

Ideálne hodnoty však dodávajú ešte aj  pocit tepelnej pohody.

Ak chcete kvalitu vzduchu u vás povýšiť ešte na vyšší level, začnite už od podlahy, resp. od jej čistenia.

Správnu pomocnú ruku vám môže podať kvalitný vodný vysávač resp. vysávač s vodným filtrom alebo  vysávač so separátorom.

 

Keď už máte všetko poctivo vyčistené a optimálne zvlhčené, na spríjemnenie atmosféry môžete siahnuť aj po vonných olejoch na osvieženie a vyvoňanie vzduchu. Zimné mesiace sú na to ako stvorené, stačí si len vybrať.

Vanilka, pomaranč, citrón, či svieža borovica? Vyberajte tak, aby ste sa doma cítili príjemne a nemali potrebu novú vôňu okamžite vypustiť von oknom.

Základom aromaterapie sú éterické oleje – zmesi prchavých látok rastlinného pôvodu, ktoré na rozdiel od tých umelých, majú aj liečivé a terapeutické účinky.

Správna voľba vône môže pre vás znamenať povzbudenie, osvieženie, pocit zvýšenej energie, uvoľnenie, ukľudnenie – skrátka väčšiu pohodu.

Preto si vyberajte len z prírodných vôní.

IDE PREDSA O TO, ABY STE SA DOMA VŽDY DOBRE CÍTILI.

 

Ak bol článok pre vás prínosom, označte „Páči sa mi to“ alebo ho zdieľajte.

Ďakujem.

OZDRAVTE SI ZDARMA  SVOJU DOMÁCNOSŤ

 

Uveďte, prosím, Vaše meno a e-mail, na ktorý Vám dokument zašlem.
X
Ak e-mail s predmetom "Vodný vysávač" náhodou neobjavíte v hlavnej pošte svojej
e-mailovej schránky, nazrite, prosím, aj do zložky nevyžiadaná pošta alebo reklamy.

Presuňte si potom tento e-mail do hlavnej pošty.
X