Na čo sú vám dobré záporné ióny

Bývať v čistom a zdravom prostredí nie je žiadnym luxusom, ale jednou zo základných podmienok pri predchádzaní rôznym závažným ochoreniam.

Za svoj život vdýchnete niekoľko stoviek ton vzduchu, dokonca je to asi 4 krát viac ako zjete a vypijete. Nielen kvalita jedla a vody, ale aj kvalita vzduchu je preto pre vás veľmi dôležitá. Ovplyvňuje ako sa cítite, ako ste výkonní alebo nakoľko sa cítite zdraví.

Vzduch v našich obydliach, bohužiaľ, často nie je najkvalitnejší a vplýva na nás tak, že následky jeho vplyvu riešia často lekári a farmaceuti (mimochodom, myslím si, že z hľadiska ekonomického im tento stav celkom vyhovuje).

Vzduch v miestnosti často vnímame ako „ťažký „ a necítime sa v ňom dobre. Naopak vonku v prírode, kde je vzduch svieži a čistejší, sa zväčša cítime lepšie. Príčinou „ťažkého“ vzduchu je iónová nerovnováha medzi kladnými a zápornými iónmi vo vzduchu.

V čistom vzduchu sú záporné a kladné ióny  v rovnováhe.

NEZDRAVÉ PROSTREDIE

Nadmerné používanie umelých materiálov ako sú rôzne zariadenia so syntetickými filtrami, klimatizácie, televízne obrazovky, monitory počítačov, tlačiarne, kopírky, fajčiarsky dym, ale aj smog ničia zdravé záporné ióny v interiéri a sú príčinou nadbytku kladných iónov, čo môže znamenať útok na vaše zdravie.

Vdýchnutím vzduchu, obsahujúceho  kladné ióny, sa v organizme spúšťajú biochemické reakcie, ktoré môžu vyvolať bolesť hlavy, nevoľnosť, nespavosť, precitlivelosť, kašeľ, dýchavičnosť, depresiu, alergie, astmu a ďalšie nepriaznivé stavy organizmu.

ZDRAVÉ PROSTREDIE

Naopak, záporne ióny pôsobia na vás veľmi blahodárne. Sú produktom prírody vznikajúcim fyzikálnymi procesmi. Významným zdrojom záporných iónov v prírode sú vodopády, trieštenie vody o skaly, gejzíry alebo dážď. Je vedecky dokázaný priaznivý vplyv záporných iónov na organizmus človeka a jeho psychiku.

Záporne nabité kyslíkové ióny pomáhajú liečiť alergie, zápaly priedušiek, bronchitídy, astmu, vysoký krvný tlak, bolesti hlavy, nespavosť, depresie a rôzne ďalšie zdravotné problémy.

Odstránením faktorov, ktoré zapríčiňujú pokles obsahu záporných iónov alebo zámerným zvyšovaním obsahu záporných iónov vo vašom interiéri, môžete príznaky vašich začínajúcich chorôb utlmiť vo veľmi krátkom čase.

Vedci zistili, že v prostredí s prirodzenou iónovou rovnováhou (pri mori, pri vodopádoch, v jaskyniach) sa dá zdravotným problémom účinne predchádzať alebo ich liečiť. Vzduch s nadbytkom záporných iónov je charakterizovaný ako „ľahký“.

IONIZÁCIA – vyššia koncentrácia záporných iónov robí vzduch sviežejším a dýchatelnejším a posiľňuje tak funkčnú schopnosť pľúc.

V dnešnej dobe väčšina ľudí prežíva veľkú časť dňa v nezdravom interiéri pri počítači alebo pred televíznou obrazovkou. Žijeme sedavým spôsobom života s deficitom pohybu na čistom vzduchu. Žijeme zväčša v uzavretých priestoroch a tak sa pripravujeme o možnosť získať prirodzenou cestou, čistým vzduchom z prírody, do svojho organizmu liečivé záporné ióny.

Je dokázané, že dostatočné množstvo záporných iónov vo vzduchu má aj bakterostatický až baktericídny účinok. Vzdušné záporné ióny môžu byť teda aj veľmi účinným dezinfekčným prostriedkom, pretože znefunkčňujú vírusy a baktérie. Podľa vedeckých stúdií dokážu záporné ióny výrazne znížiť pravdepodobnosť prenosu nákazy vzdušnou cestou.

Neriešte preto zdĺhavo, náročne a nákladne následky vplyvu nezdravého vzduchu na váš organizmus. Predchádzajte jednoducho nežiadúcim zdravotným stavom tým, že sa rozhodnete vybrať si pre seba lepšie prostredie.

Kvalitné a zdravé prostredie s čistým vzduchom a dostatočným obsahom blahodárne pôsobiacich záporných iónov by malo byť pre každého prioritou.  

 

Preneste si preto čistiacu silu prírody PRO-AQUA  k vám domov!

 

Ak bol článok pre vás prínosom, označte „Páči sa mi to“ alebo ho zdieľajte.

Ďakujem.

 

Uveďte, prosím, Vaše meno a e-mail, na ktorý Vám dokument zašlem.
X
Ak e-mail s predmetom "Vodný vysávač" náhodou neobjavíte v hlavnej pošte svojej
e-mailovej schránky, nazrite, prosím, aj do zložky nevyžiadaná pošta alebo reklamy.

Presuňte si potom tento e-mail do hlavnej pošty.
X