Prašnosť vzduchu – otrava vo vlastnom byte

 

Kvalita ovzdušia v domácnosti je často prirovnávaná ku kvalite ovzdušia na rušnej križovatke.

Zistilo sa, že len málo ľudí, možno tak 5 % verí, že kvalita vzduchu v ich domovoch je zlá.

Výsledky výskumu sú však alarmujúce. Dokazujú, že vzduch v našich domácnostiach je značne „obohatený“ o škodliviny. Následkom sú ochoreniaalergie, dýchacie problémy, bolesti hlavy, nespavosť alebo trvalá únava.

V Nemecku vedci preskúmali 3 000 domov z hľadiska obsahu škodlivých látok. Zistili, že vo väčšine domácností je vzduch až 50- krát jedovatejší ako na rušných križovatkách miest. Medzi zdroje škodlivín v domácnosti patrí domáci prach, náterové hmoty, čistiace prostriedky, spreje, kozmetika.

Predovšetkým v domácom prachu sa vyskytujú chemické častice z čistiacich prostriedkov, šupinky z ľudskej kože, plesne a ich spóry, výkaly roztočov, rozkladajúce sa organizmy hmyzu a pavúkov. To všetko spolu tvorí obzvlášť škodlivé kombinácie.

Kto si myslí, že si pomôže s bežným vysávačom s vreckom a filtrami, vôbec nemusí mať pravdu. Časť prachu, ktorý takýto vysávač vysaje,  rozvíri do vzduchu naspäť do prostredia v podobe najjemnejších a  neviditeľných čiastočiek, ktoré potom vdychujete.

Keďže je tento problém známy už dlho, niektoré vysávače boli vybavené mikro filtrami, ktoré prepúšťajú len tie najjemnejšie častice. Avšak čím jemnejší je tento prach, tým ľahšie môžu jeho čiastočky prenikať do pľúc a do krvi človeka.

 

ZDROJE NEBEZPEČIA A ALERGÉNOV

Obsah prachového vrecka je ideálnou živnou pôdou pre roztoče a plesne.

Dá sa to poznať podľa typického zápachu z vysávača. Kto tento zápach vníma, už plesne vdýchol.

Niektorí výrobcovia vysávačov majú na elimináciu tohto zápachu pripravené chemické vonné tyčinky, ktoré sa vkladajú do vreciek s prachom, aby prekryli tento zápach. Tým logicky problém neodstránia, ale pridajú k nemu ešte aj zdraviu škodlivú chemikáliu.

To, čo znečisťuje vzduch v interiéroch je vonkajší prach, hmyz a jeho odumreté časti, domáce zvieratá, návštevy s ochoreniami. Avšak hlavným zaťažujúcim faktorom zhoršenej kvality vzduchu v interiéri je odumretá ľudská koža.

Jedna osoba vyprodukuje denne okolo 50 000 000 častíc z kože.

Tieto častice sú hlavnou zložkou potravy pre prachové roztoče. Exkrementy prachových rozrtočov sa môžu zachytávať na slizniciach a vyvolať alergiu a astmu.

Nezabúdajte na to, že na matracoch strávite asi tretinu svojho života.

Z hľadiska množstva obsahu šupiniek z vašej kože vo vašich matracoch a obsahu miliónov roztočov, ktoré tieto šupinky pretvárajú na alergény a karcinogény, možno matrace zaradiť tiež medzi zdroj škodlivých látok .

 

VODNÝ VYSÁVAČ AKO SPASITEĽ

Ku výraznému zníženiu obsahu škodlivín v domácnosti nestačí len vetranie.

Dokonca  dokonalá tepelná izolácia stien domov a okien nutná k redukcii nákladov na domácnosť a k ochrane životného prostredia, vedie k nižšej výmene vzduchu a tým aj k napomáhaniu množenia plesní a roztočov.

Je všeobecne známe, že vzduch je najčistejší nad hladinou vodných plôch a voda v podobe dažďa dokáže výborne prečistiť  ovzdušie v prírode.

Ku škodlivým vysávačom s prachovými vreckami existuje zdravie chrániaca alternatíva vodný vysávač s rotačným separátorom.

V separátorovom vodnom vysávač sú všetky nečistoty zo vzduchu odstredivou silou vtláčané do vody a nie sú tak vyfukované späť do vzduchu.

Je to prírodný princíp očisty.

Voda viaže nečistoty a toxíny vyskytujúce sa v prostredí, čím vlastne vzduch perie.

 

VYSÁVAČ S VODNÝM FILTROM AKO PREVENCIA

Najlepšou zdravotnou starostlivosťou je nenechať choroby vôbec vypuknúť.

Prevencia je prvoradá. Preto by ste mali odstrániť možné príčiny ochorení.

Čisté a zdravé prostredie vám dokáže perfektne zabezpečiť viacúčelový vysávač na čistenie vzduchu a priestoru.

Okrem jednoduchej manipulácie, zníženej námahy a zdravšieho prostredia, výrazne prispeje aj ku zvýšeniu vašej fyzickej a duševnej pohody.

Budete sa lepšie cítiť v čistejšom a zdravšom prostredí svojej domácnosti.

 

Ak bol článok pre vás prínosom, označte „Páči sa mi to“ alebo ho zdieľajte.

Ďakujem.

OZDRAVTE SI ZDARMA  SVOJU DOMÁCNOSŤ

Uveďte, prosím, Vaše meno a e-mail, na ktorý Vám dokument zašlem.
X
Ak e-mail s predmetom "Vodný vysávač" náhodou neobjavíte v hlavnej pošte svojej
e-mailovej schránky, nazrite, prosím, aj do zložky nevyžiadaná pošta alebo reklamy.

Presuňte si potom tento e-mail do hlavnej pošty.
X