Chcete sa lepšie cítiť v zdravom priestore…

SIAHATE PO TÝCHTO POMOCNÍKOCH?

Váš arzenál čistiacich a dezinfekčných prostriedkov sa neustále rozrastá. Bez každodenného rituálu čistenia nejdete ani spať a okná už takmer ani nezatvárate. Večer unavene padáte do postele, ale aj tak máte pocit, že váš byt stále nie je skutočne čistý. Našli ste sa?

Ak ste už vyskúšali všetko možné aj nemožné, možno prišiel čas trochu si oddýchnuť. Pohodlne sa usaďte, vychutnajte si kávičku a vyčistenie vašej domácnosti nechajte na profesionálov.

Teraz nemám na mysli upratovaciu službu (aj keď upratovacia služba môže byť tiež riešením). Dnes vám chcem dať do pozornosti tipy na užitočných pomocníkov, ktorí možno neurobia všetku prácu za vás, ale zaručene vám pomôžu bývať príjemnejšie a čistejšie.

ROZHODUJETE SA, ČI JE BYTOVÁ KLIMATIZÁCIA PRE VÁS VHODNÁ NA ZLEPŠENIE PROSTREDIA?

Klimatizácia síce nie je žiadnou nutnosťou, ale úprimne, nie je príjemné vrátiť sa z rozpálených ulíc do bytu, v ktorom si dokážete urobiť lepší vzduch a omnoho príjemnejšiu teplotu? Letá sú u nás čoraz horúcejšie a to čo sa niekedy považovalo za luxus, sa dnes stáva pomaly nevyhnutnosťou. Bytová klimatizácia zďaleka však neznamená len ochladenie nepríjemne horúceho vzduchu.

Tento prístroj sa môže postarať aj o zlepšenie celkovej kvality vzduchu v interiéri. Avšak za tým stoja filtre, ktoré by mali  znečistený vzduch zbaviť nečistôt a škodlivín. Filtre je nevyhnutné pravidelne zbavovať nahromadených nečistôt a vydezinfikovať. Inak hrozí , že vzduch bude nie lepšej kvality, ale naopak, môže ho obohacovať o baktérie a plesne, ktoré sa v kľudovom období klimatizácie mali možnosť rozmnožiť a jej spustením do prevádzky sa dostanú do vzduchu vášho bytu. Následným vetraním s cieľom pustiť dnu lepší vzduch si púšťate aj ten horúci, čim dosiahnete zvýšenú spotrebu energie potrebnej na vychladenie vášho priestoru.

Pri klimatizovaní priestoru dbajte, aby rozdiel vonkajšej a vnútornej teploty nebol príliš vysoký. Už 4-5-stupňový rozdiel môže pôsobiť na váš organizmus tak, že negatívne ovplyvní vaše zdravie.

Stále platí, že všetko treba robiť s patričnou mierou a nepodceňovať servisovanie zariadenia.

Aby všetko fungovalo ako má a klimatizácia plnila svoj účel, nezabúdajte na pravidelný servis spojený s vyčistením a dezinfekciou jednotky. Dezinfekcia klimatizácie, rovnako ako aj jej výber a montáž, patrí do rúk vyškoleným odborníkom. Treba tak myslieť aj na to, že príjemnejšie prostredie v letnom období vás bude aj stáť niečo navyše.

JE MOŽNÉ POMOCOU VYSÁVAČA DOSPIEŤ K LEPŠIEMU A PRÍJEMNEJŠIEMU PROSTREDIU?

Klasický vreckový vysávač alebo akýkoľvek iný vysávač s rôznymi filtrami vám k tomuto cieľu príliš nepomôže. Áno, nie je to najdrahšia investícia, ale dokáže takýto vysávač skutočne odstrániť všetok prach a nečistoty? Tušíte správne – nedokáže. Ak hľadáte účinnejších pomocníkov, alebo chcete niečo naviac, riešením môže byť vodný vysávač resp. vysávač s vodným filtrom. Bežné vodné vysávače sú však len alternatívou tých, ktoré vysávajú nasucho. Potrebujú filtre, ktoré sa rýchlo zanášajú, čím sa znižuje sací výkon a čo je hlavné, človek je závislý na ich dodávaní výrobcom. Filtre navyše treba ošetrovať alebo vymieňať, čo nie je veľmi ekonomické. Na filtroch sa vo vlhkom prostredí môžu rozmnožovať nežiadúce mikroorganizmy, ktoré spoľahlivo môžu znehodnotiť vzduch škodlivinami a nepríjemným zápachom.

Niečo iné je kvalitný separátorový vodný vysávač. Ten, na rozdiel od ostatných vysávačov, nemá vrecko alebo filtre, ale nečistoty sú zrážané odstredivou silou separátora do vody v nádobe separátorového prístroja.

Nasatý vzduch prúdi do vody, nad ktorou pôsobí odstredivá sila separátora rotujúceho vysokou rýchlosťou. Akýkoľvek prach zmáčateľný vo vode – domáci prach, anorganický aj organický, plesne, baktérie a iné mikroorganizmy, roztoče a ich výkaly, peľové zrnká, zvieracie chlpy, atď. je separátorom vracaný a vháňaný naspäť do vody v nádobe, ktorá sa hneď po vysávaní vyleje. Separátorový vysávač tak zostáva v čistote a bez zápachu. Ponúka príjemný a zdravý vzduch.

Klasický vysávač s vreckovým filtrom dokáže často opak. Vysaté nečistoty (aj tie žijúce) sa v ňom hromadia tak dlho, kým vrecko nevymeníte. Nasávaný vzduch je vyfukovaný cez obsah vrecka a filtrov obohatený o alergény a karcinogény späť do miestnosti. V tom horšom prípade sa vám vrecko môže aj roztrhnúť a jeho obsah môže znehodnotiť nielen vaše prostredie, ale aj váš vysávač.

Vodné vysávače sú bez vreciek, avšak s filtrami. Nevýhodou bežných vodných vysávačov s filtrami môže byť ich údržba. Po každom vysávaní totiž musíte všetky filtre poctivo vyumývať alebo vymeniť. Kvalitný separátorový vodný vysávač nedisponuje žiadnymi filtrami, teda obsluha aj údržba je jednoduchá a rýchla, nepotrebuje žiadne investície do drahých filtrov. Navyše trieštivá sila separátora prináša spotrebiteľovi aj lepšiu kvalitu vzduchu. Okrem čistého a voňavého vzduchu ponúka dezinfekciu vzduchu, osvieženie a aj jeho ochladenie. To môže byť pre vás alternatívou bežnej drahej klimatizácie. Po takomto vodnom vysávaní je vzduch čistý, aj jemne zvlhčený, bez zápachu a lepšie sa dýcha. Aj preto takéto separátorové vodné vysávače sú mimoriadne vhodné pre alergikov .

Ak sa neviete rozhodnúť, ktorý vysávač, ktorým chcete skvalitňovať prostredie svojho príbytku, je pre vás ten najvhodnejší, skúste svoje rozhodovanie orientovať na separátorový vodný viacúčelový vysávač. Ten kombinuje schopnosti suchého, mokrého vysávania a poskytuje celú širokú škálu funkcií, ktoré sľubujú lepšie, zdravšie a príjemnejšie prostredie pri nižšej potrebe času, námahy a energie.

Ak bol článok pre vás prínosom, označte „Páči sa mi to“ alebo ho zdieľajte.

Ďakujem.

OZDRAVTE SI ZDARMA  SVOJU DOMÁCNOSŤ

Uveďte, prosím, Vaše meno a e-mail, na ktorý Vám dokument zašlem.
X
Ak e-mail s predmetom "Vodný vysávač" náhodou neobjavíte v hlavnej pošte svojej
e-mailovej schránky, nazrite, prosím, aj do zložky nevyžiadaná pošta alebo reklamy.

Presuňte si potom tento e-mail do hlavnej pošty.
X